Chełm - największe polskie miasto przy granicy Unii Europejskiej. Dawna stolica księstwa, województwa i ziemi chełmskiej. Gród o ponadtysiącletniej historii...

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow
Loading
https://umchelm.pl/glowna/modules/mod_image_show_gk4/cache/gk-is-113link
https://umchelm.pl/glowna/modules/mod_image_show_gk4/cache/gk-is-113link
https://umchelm.pl/glowna/modules/mod_image_show_gk4/cache/gk-is-113link
https://umchelm.pl/glowna/modules/mod_image_show_gk4/cache/gk-is-113link
https://umchelm.pl/glowna/modules/mod_image_show_gk4/cache/gk-is-113link
https://umchelm.pl/glowna/modules/mod_image_show_gk4/cache/gk-is-113link

«
»
  1. 0
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5

A Free Template From Joomlashack

A Free Template From Joomlashack

ZIELONE MIASTO

Facebook

fb

Rekrutacja do szkół i przedszkoli

KULTURA MAŁEGO I DUŻEGO CZŁOWIEKA BUTTON

ipk

WSCH

Logo Funduszu Dróg Samorządowych - odnośnik do strony informacyjnej projektu

Zyj po chelmsku
 

zorza

logo 3 Plus

baner mielec

12B

logo hospicjum chelm

Deklaracja dostępności

5641534
Wizyt dziśWizyt dziś577
Wizyt wczorajWizyt wczoraj1883
W tym miesiącuW tym miesiącu55535
Ogółem od 12 08 2009Ogółem od 12 08 20095641534

Porozumienie MZ i Miasta Chełm. Początek prac nad utworzeniem Centrum Digitalizacji Dokumentacji Medycznej

Dwie osoby stoją na tle zielonej ścianki. Trzymają w ręce teczkę z listem. Na zewnątrz.

Minister zdrowia Adam Niedzielski oraz wiceprezydent Miasta Chełm Janusz Cieszyński podpisali dziś list intencyjny ws. utworzenia w Niedźwiedzim Grodzie Centrum Digitalizacji Dokumentacji Medycznej. Przedsięwzięcie ma zostać zrealizowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy i stanowi poszerzenie wprowadzanego od 1 lipca obowiązku prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej.

- Dokumentacja medyczna w postaci elektronicznej funkcjonuje już w wielu miejscach, a w wielu niebawem zacznie funkcjonować. Musimy jednak pamiętać, że mamy też całą, obszerną historię zdrowotną każdego pacjenta. Mamy typy dokumentacji, która musi być przechowywana niekiedy przez kilkadziesiąt lat. Ta dokumentacja jest oczywiście prowadzona w formie papierowej. W obecnej sytuacji resort zdrowia miał do wyboru dwie ścieżki: poczekać na to aż po wdrożeniu od 1 lipca obowiązku prowadzenia dokumentacji w formie elektronicznej rozpocznie się budowa "banku" dokumentów pacjentów, albo zdecydować się na to, by rozszerzyć cały proces również o to, co działo się w przeszłości - powiedział wiceprezydent Chełma, Janusz Cieszyński.

- Dziś inicjujemy współpracę pomiędzy Miastem Chełm a Ministerstwa Zdrowia. W ramach największego projektu inwestycyjnego, jakim jest Krajowy Plan Odbudowy, istnieje duży komponent zdrowotny i właśnie w ramach tego komponentu wystąpiliśmy do resortu zdrowia z propozycją utworzenia w Chełmie Centrum Digitalizacji Dokumentacji Medycznej - dodał.

Przedmiotem działania Centrum będzie digitalizacja wytworzonej w formie papierowej dokumentacji medycznej. Dzięki temu dokumenty, które powstały w tradycyjnej formie po przetworzeniu na formę cyfrową staną się częścią historii zdrowia polskich pacjentów. To działanie istotne nie tylko z punktu widzenia całego systemu zdrowia, ale również z perspektywy miasta. Centrum doskonale wpisuje się bowiem m.in. w koncepcję powstającego w ramach PWSZ Chełm kompleksu medycznego.

- Od dłuższego czasu stawialiśmy sobie pytanie, co zrobić z tą masą wytworzonej przez lata dokumentacji. Pomysł jej digitalizacji, jej indeksowania w systemach informatycznych oznacza z punktu widzenia pacjenta, że będzie on mógł mieć bardzo łatwy dostęp do całej swojej dokumentacji medycznej, a nie tylko tej wytworzonej po wprowadzeniu obowiązującego standardu. To krok stumilowy. Cieszę się, że Chełm odegra tak istotną rolę w procesie cyfryzacji polskiego systemu zdrowia - przyznał minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Podpisany dziś list intencyjny oznacza, że obie strony zawiązały oficjalną współpracę ukierunkowaną na utworzenie w Chełmie ośrodka digitalizacji dokumentacji medycznej.

Przyjazne strony

 rzecznik  
    chdk logomdk  
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack